Gospodarka on-line

interesujący serwis tematyczny!

Posted by admin On May - 26 - 2017
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

OLYMPUS DIGITAL CAMERACzym jest ekonomia i jakie pojęcia się z nią wiążą? Większość z nas słyszy wiele z nich podczas oglądania wieczornych wiadomości, ale tak naprawdę często nie wiemy, co oznaczają. Jest to bardzo ciekawa dziedzina nauki, która opisuje wiele mechanizmów, które mają miejsce w naszym kraju i na świecie i na pewno warto znać przynajmniej podstawowe definicje.

Czym jest popyt? Jest to zapotrzebowanie na dany produkt. Podatki natomiast to instrument państwa, który jest używany do prowadzenia polityki fiskalnej. Pojęciem bardziej związanym  z rynkiem i pieniędzmi będzie natomiast inflacja – jest to proces, który oznacza wzrost cen, który utrzymuje się w gospodarce krajowej.

Nie wszyscy wiedzą, że ekonomia dotyczy również na przykład…bezrobocia. Nauka ta opisuje wiele jego rodzajów. Przykładem może być frykcyjne, techniczne, strukturalne czy sezonowe. Wiele innych ciekawych pojęć i definicji możesz bez problemu znaleźć na wielu stronach internetowych czy w książkach poświęcanych ekonomii i biznesowi.

Comments are closed.