Gospodarka on-line

interesujący serwis tematyczny!

Posted by admin On May - 26 - 2017
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Szkolenia biznesowe (9)Umiejętność prowadzenia domowych finansów jest bardzo ważna. Każdy z nas miał w szkole matematykę, ale nie zawsze umiemy zastosować reguły matematyczne w życiu codziennym.
Jedną najważniejszą prawdę powinniśmy jednak stosować zawsze i wszędzie: to, co wypływa z konta nie może przekraczać wpływów. Inaczej czekają nas kłopoty. O tym, jak zarządzać finansami informuje nas ekonomia.
Zdarza się, że korzystamy z pożyczek czy kredytów. Są to nęcące sposoby na chwilowe podreperowanie naszego konta. Zwłaszcza, gdy nęci nowy komputer, telewizor, smartfon czy urlop.
Bardzo ważne jest, by wcześniej przeanalizować sposoby spłaty. Na ile i jakiej wysokości raty nas stać, bez uszczerbku dla codziennych, regularnych wydatków.
Czasami warto powstrzymać się przed kupnem nowego gadżetu czy przesunąć urlop o kilka miesięcy, by nie narobić długów, których nie będziemy w stanie punktualnie spłacić.
Pamiętajmy o tym, by rachunek, jeśli nie na plus, wyszedł nam przynajmniej na zero. Tylko wtedy możemy uniknąć kłopotów finansowych i cieszyć się spokojem.

Comments are closed.